Proces polityczny w Suwałkach – część 5

Rozprawa przeciwko Marcinowi Skubiszewskiemu odbędzie się o godzinie 9.00 w poniedziałek, 19 września 2016 roku, w Sądzie Rejonowym VII Wydział Karny w Suwałkach przy ulicy Przytorowej 2.

marcin-s
Marcin Skubiszewski

Każdy Polak, który czuje, że próby kryminalizowania opozycji politycznej nie mają miejsca w „wolnej, demokratycznej i praworządnej” Polsce powinien w tym dniu wziąść udział w pokojowym proteście przed gmachem tego sądu. Transparenty, i inne oznaki poparcia dla Marcina Skubiszewskiego mile widziane. Należy unikać agresywnego zachowania oraz ordynarnych i prowokacyjnych haseł, aby uniemożliwić policji następną polityczną interwencję.

Przyjdź sam i przyprowadź swoich znajomych. Broń swoich praw przed Komuną II.

Ponadto, w dniach 18 i 19 września w Suwałkach będzie miała miejsce akcja organizowana przez Komited Obrony Demokracji:

  • 18 września o 18:00 – Seminarium w Suwałkach poświęcone KOR-owi, w którym będą uczestniczyć działacze Komitetu Obrony Robotników. Seminarium odbędzie sie w sali konferencyjnej Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7, Suwałki.
  • 19 września o 8:00 – Pikieta przed biurami poselskimi J. Zielinskiego i A. M. Anders niedaleko miejsca wydarzeń z wyborów uzupełniających w okręgu 59. Wydarzenie przy ul. Kosciuszki 32, Suwałki.

Więcej tutaj:  https://www.facebook.com/events/184066222018386

Reportaż TVN24.pl, który wszyscy powinni zobaczyć:

(Bezpośredni link: http://r.dcs.redcdn.pl/http/o2/tvn/web-content/m/p1/v/7a6a74cbe87bc60030a4bd041dd47b78/acbb5053-e415-4639-b81e-2b52bc94e54d-480p.mp4, Źródło: http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-interesujaca-ustawka,627374.html) – (Udostępnione tutaj w interesie społecznym dotyczącym obrony demokracji i praworządności w Polsce oraz w charakterze dowodu rzeczowego na potrzeby obrony Marcina Skubiszewskiego w sądzie).

Po opublikowaniu tego artykułu otrzymałem następującą uwagę od Marcina Skubiszewskiego:

Dziękuję bardzo za ten artykuł, ale zwracam uwagę, że KOD zdecydował się na pikietę przed biurem Zielińskiego i Anders (Kościuszki 32) o godzinie 8 (a więc nieco przed rozprawą), a nie przed sądem w czasie rozprawy. W tej sytuacji wzywanie ludzi do obecności przed sądem niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Ja raczej proszę o obecność na Kościuszki 32 o ósmej rano, tam gdzie będzie KOD.

Udostępniam te informacje chociaż nie jestem organizacyjnie związany z KOD-em. Uważam jednak, że praw człowieka i obywatela należy bronić w każdym systemie, niezależnie od poglądów politycznych i niezaleznie od przynależności organizacyjnej.
– L.B.

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s