Konferencja prasowa – Polityczny proces działaczy KOD

PO – Biuro Prasowe Klubu, 15 września 2016 r.
Bożena Kamińska (PO), Jan Grabiec (PO) oraz Marcin Skubiszewski (KOD)

Źródło: http://videosejm.pl/video/12140-bozena-kaminska-jan-grabiec-konferencja-z-15-wrzesnia-2016-r

Dziękuję Panu Grabcowi i Pani Kamińskiej za zaangażowanie w tej sprawie. Na początku lat 1980-tych miałem zaszczyt pełnić funkcję przewodniczącego Zarządu Regionu Pojezierze NSZZ „Solidarność”, obejmującego teren byłego województwa suwalskiego. Wielokrotnie byłem świadkiem „zakłócania porządku publicznego” przez działaczy i członków „S”, włączając w to okupację Urzędu Wojewódzkiego w Suwałkach, w której sam uczestniczyłem.

Ukrywając się podczas stanu wojennego w Gdańsku, poznałem Jarosława Zielińskiego, który wówczas studiował filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Od czasu do czasu jeździł do Suwałk gdzie przewoził i organizował rozprowadzanie „nielegalnej” bibuły. Przed moim ujawnieniem się w 1983 roku poprosił mnie o list uwierzytelniający potwierdzający powyższe fakty. Taki list ode mnie otrzymał. Piszę o tym dlatego, że Zieliński zbudował później całą swoją karierę polityczną na tradycjach i na legendzie „Solidarności”. Właśnie dlatego dziwi mnie to, że dziś tak zawzięcie ściga ludzi, którzy robią dokładnie to co „Solidarność” i sam Zieliński robili w latach 80-tych. ( Więcej szczegółów i zdjęcie Zielińskiego z tamtego okresu tutaj: http://wp.me/p6zxst-7Y )

Poddaję również w wątpliwość patriotyzm Zielińskiego, który niedawno wychodził ze skóry aby wprowadzić do Senatu RP Bryto-Amerykankę Mrs. Costa (Anne Marię Anders) oraz celował w szerzeniu Rusofobii i fałszywej propagandy na temat rzekomego zagrożenia ze strony Rosji – po to, aby sprowadzić i rozmieścić wojska i rakiety USA na terenie województwa suwalskiego, czyli na granicy z Rosją. O to również bardzo aktywnia zabiegała Mrs. Costa podczas swojej kampanii wyborczej pilotowanej przez Zielińskiego. Takie wysługiwanie się awanturniczej i prowokacyjnej polityce USA stwarza rzeczywiste niebezpieczeństwo dla Polski i Polaków, zwłaszcza w tym regionie, i jest nam zupełnie niepotrzebne.

Na marginesie: – Wyjątkowa bezczelność i nieprofesjonalne zachowanie ze strony dziennikarza, który po zaproszeniu zebranych do zadawania pytań natychmiast zmienił temat, i to dwukrotnie. Czegoś ty się synu naćpał? Nie zauważyłeś co było tematem tej konferencji prasowej? Czy celowo zrobiłeś rozbijacką robotę? To wyglądało na celowy sabotaż. Co za bufon, co za gbur, co za cham!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s