Jarosław Zieliński po raz kolejny daje d*py

Jarosław_Zieliński_Sejm_2015

„Jaro” Zieliński

Zmiany w policji. Ze stanowisk kierowniczych odejdzie 474 funkcjonariuszy
(Wywiad ONET.pl z Jarosławem Zielińskim)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmiany-w-policji-ze-stanowisk-kierowniczych-odejdzie-474-funkcjonariuszy/98wpkk

Komemntarz:

Demagogia i hipokryzja, panie Zieliński. Uzasadnia Pan tą akcję tym, że Milicja Obywatelska w PRL-u była używana do celów politycznych i powołuje sie Pan na Prawa Człowieka i Obywatela, a jednocześnie sam Pan robi w policji czystkę polityczną. Ta akcja nie ma nic wspólnego z daniem szansy młodszym, lub z poprawą jakości pracy policji. Nieudolność i korupcję można znaleźć wśród starszych i wśród młodszych policjantów, choć większość wykonuje swoje obowiązki sumiennie. Mam nadzieję, że wszyscy policjanci się temu sprzeciwią, bo jak raz taki „zwyczaj” zostanie wprowadzony, to następny rząd będzie zwalniał tych, których wy dziś mianujecie.

Chcę też Panu przypomnieć, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, nie opartej na indywidualnych przypadkach i dowodach winy, jest nielegalne i niemoralne. Czy naprawdę wierzy Pan w to, że każdy Polak, który złożył podanie o pracę w MO zrobił to z powodów politycznych? Czy wierzy Pan w to, że każdy milicjant w PRL-u represjonował ludzi z pobudek politycznych? Czy wyobraża Pan sobie co działoby się na ulicach polskich miast gdyby w PRL-u nie było milicji? Czy wie Pan o tym, że w Suwakach mieliśmy komisje zakładowe „Solidarności” w Komendzie Wojewódzkiej i w Komendzie Miejskiej MO? Tych ludzi też będzie Pan wyrzucał na bruk?

Ponadto, na Pana osobiste polecenie i publicznie wyrażane przez Pana zachęty, policja suwalska i białostocka była użyta w celu kryminalizowania i represjonowania opozycji politycznej – po słusznym proteście społecznym przeciwko łamaniu przez rząd PiS-u prawa przy okazji wyborów uzupełniających w Okręgu 59 – (kampania i agitacja wyborcza Anny Marii Anders w lokalu Archiwum Państwowego w Suwałkach oraz finansowanie tej kampanii ze środków innych niż fundusze Komitetu Wyborczego PiS i A.M.A., luty – marzec 2016).

Za niecały miesiąc osoby biorące udział w tym słusznym proteście staną przed sądem ponieważ publicznie przesądził Pan o ich winie jeszcze przed zakończeniem dochodzenia i długo przed rozprawą sądową – przez co złamał Pan prawo polskie i międzynarodowe z tytułu przysługującej podejrzanym i oskarżonym zasady domniemania niewinności.

I Pan śmie mówić, że byli funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej będą usuwani z kierowniczych stanowisk w Policji, bo MO była wykorzystywana do celów politycznych? To Pan powinien być usunięty ze stanowiska.

Poza tym, to co robicie ustanawia bardzo niebezpieczny precedens, który w przyszłości może być (i z pewnością będzie) wykorzystany przeciwko wam samym. Jest możliwe, że potracicie stanowiska, świadczenia i emerytury „z powodów politycznych” i nikt nie przyjdzie wam z pomocą, bo sami przetarliście ten szlak. Polityczna głupota jakiej unika się we wszystkich państwach świata (no może za wyjątkiem Ukrainy). Zawiódł mnie Pan po raz kolejny.

P.S.:  A czy ci nasi starsi ministrowie, (łącznie z Panem), którzy robili magistra za PRL-u, nie powinni się teraz go zrzec gdyż zdobyta wiedza i tytuł pochodzą z czasów komuny? I co zrobić z dyplomami ukończenia studiów wyższych na „komunistycznych” uczelniach?

 up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s