Sąd nad Piskorskim

Jak donosi Sputnik,

„Dzisiaj w Warszawie odbywa się kolejna rozprawa sądowa przeciwko polskiemu politykowi i znanemu politologowi, liderowi nadal niezarejestrowanej przez polskie władze partii Zmiana Mateuszowi Piskorskiemu.

Piskorski został aresztowany przez agentów ABW 18 maja 2016 roku w Warszawie w dniu swoich urodzin. Był to sadystyczny prezent agentów ABW dla obywatela RP.

Dalsze wydarzenia są dowodem na to, że podłość ABW nie ma granic.

Mateuszowi Piskorskiemu do tej pory nie postawiono oficjalnych zarzutów. Obywatel Polski  przebywa w więzieniu już rok i wygląda na to, że sąd znów przedłuży areszt Piskorskiego o 3 miesiące.”

Komentarz:

Piskorski jest przetrzymywany w areszcie za pro-rosyjskie przekonania polityczne. Znamy jego wypowiedź, że Polska powinna utrzymywać dobre stosunki ze wszystkimi sąsiadami, włączając w to Rosję. Tu zgadzam się z Piskorskim całkowicie – Polska powinna być mostem, a nie murem między Zachodem i Wschodem Europy.

Chcę też przypomnieć, że nawet w „komunistycznym” PRL-u istniała zasada 48 godzin. Aresztowanym należało przedstawić zarzuty w ciągu 48 godzin, lub należało ich zwolnić. Tak było w „totalitarnej komunie”, która ratyfikowała Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych (ONZ), który m.in. stwierdza:

„Artykuł 19
1. Każdy człowiek ma prawo do posiadania bez przeszkód własnych poglądów.
2. Każdy człowiek ma prawo do swobodnego wyrażania opinii; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe, ustnie, pismem lub drukiem, w postaci dzieła sztuki bądź w jakikolwiek inny sposób według własnego wyboru.
3. Realizacja praw przewidzianych w ustępie 2 niniejszego artykułu pociąga za sobą specjalne obowiązki i specjalną odpowiedzialność. Może ona w konsekwencji podlegać pewnym ograniczeniom, które powinny być jednak wyraźnie przewidziane przez ustawę i które są niezbędne w celu:
(a) poszanowania praw i dobrego imienia innych;
(b) ochrony bezpieczeństwa państwowego lub porządku publicznego albo zdrowia lub moralności publicznej.”

Przypuszczam, że Piskorskiego przetrzymuje się na podstawie „ochrony bezpieczeństwa państwowego”. Jeśli tak, to muszą na to istnieć dowody. Jeśli takie dowody istnieją, to powinny być oficjalnie postawione zarzuty i powinno dojść do jawnej rozprawy sądowej. Jak jednak widać, takich dowodów nie ma, a więc legalnie, Piskorski jest niewinny, a jego przetrzymywanie w areszcie jest przestępstwem, za które winni kiedyś odpowiedzą.

Przedłużające się aresztowanie Piskorskiego dowodzi, że obecny polski rząd nie akceptuje Artykułu 19 MPPOiP, ani zagwarantowanego Artykułem 22 prawa do stowarzyszenia. Dlaczego? Bo rządząca partia PiS służy awanturniczej i prowokacyjnej polityce USA, pchającej Polskę do wojny z Rosją. Pełni więc rolę agentury obcego mocarstwa i w ramach wykonywania tej roli naraża bezpieczeństwo państwowe Polski oraz narusza wymogi polskiej racji stanu.

Nawet w USA oficjalnie istnieje partia komunistyczna. Na Zachodzie demokracja jest rozumiana następująco: – „Możesz się nie zgadzać z moimi poglądami, ale musisz szanować moje prawo do posiadania poglądów innych niż Twoje. Na tym polega demokracja.” Jak widać, w Polsce PiS-owskiej daleko nam jeszcze do demokracji. I coraz dalej…

PiS narusza również Artykuł 20 MPPOiP, który mówi:

„Artykuł 20
1. Wszelka propaganda wojenna powinna być ustawowo zakazana.
2. Popieranie w jakikolwiek sposób nienawiści narodowej, rasowej lub religijnej, stanowiące podżeganie do dyskryminacji, wrogości lub gwałtu, powinno być ustawowo zakazane.”

Za to też ktoś będzie siedzieć, i to długo. Tym bardziej, że PiS-owskie demonizowanie Rosji oparte jest na steku kłamstw i kolosalnych bzdur sprzecznych z rzeczywistą rolą Rosji w dzisiejszym świecie. Ta rola jest nieporównywalnie lepsza niż amerykańskie kryminalne wojny zaborcze, organizowanie kolorowych rewolucji i przewrotów w innych suwerennych państwach oraz sponsorowanie terroryzmu jako pretekstu do działań militarnych i jako proxy w obalaniu niewygodnych dla USA demokratycznie wybranych „reżimów”.

I taka jest prawda, której ludzie inteligentni, honorowi i prawdziwi Chrześcijanie powinni służyć.

Uzupełnienie:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Praworządność i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s