Izrael prowadzi wojnę w Strefie Gazy bez jej wypowiedzenia

Steve Lendman

Autor: Steve Lendman
Źródło: Israel Waging War on Gaza Without Declaring It
Tłumaczenie: Google Translator (z małymi poprawkami)
17 października 2018 r.

Zgodnie z prawem międzynarodowym, blokady są aktami wojny prowadzonej przez Izrael w Strefie Gazy, dławiącej dwa miliony ludzi, niszczącej gospodarkę, tworzącej kryzys humanitarny.

Gazańczycy są zakładnikami izraelskiego okrucieństwa, wyłącznie z powodów politycznych. Hamas nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa Izraela. Twierdzenia inaczej są kłamstwami, a światowa społeczność wspiera to, co wymaga potępienia.

Krytyka izraelskiej przemocy wobec pokojowych demonstrantów palestyńskich została w dużej mierze stłumiona. Były specjalny sprawozdawca ONZ ds. Praw człowieka w okupowanej Palestynie Richard Falk uważa bezprawną izraelską blokadę Gazy za zbrodnię przeciwko ludzkości.

Podobną opinię wyraża wielu innych zwolenników praw człowieka. W swojej książce zatytułowanej „Gaza: dochodzenie w sprawie martyrologii” (“Gaza: An Inquest into Its Martyrdom”) Norman Finkelstein omówił „ludzkie cierpienie” uwięzionego ludu, wyjaśniając, że „praktycznie wszystkie incydenty między Izraelem a Gazą są inicjowane przez Izrael i są dobrze udokumentowane. . ”

Za każdym razem Izrael jest agresorem, a ofiarami są Gazani i inni Palestyńczycy. Najczęściej przywódcy światowi ignorują wysokie izraelskie zbrodnie przeciwko bezbronnemu ludowi, palestyńskie cierpienia w Strefie Gazy i w innych częściach Okupowanych Terytoriów pozostają bez konsekwencji.

Waszyngton wspiera i popiera izraelskie wysokie zbrodnie, oba kraje współpracują ze sobą w agresywnych wojnach.

Przed świtem, wyprodukowana lokalnie rakieta wystrzelona z Gazy przez nieznaną partię wylądowała w Beersheba w Izraelu, nie powodując żadnych obrażeń ani uszkodzeń. Druga rakieta spadła nieszkodliwie do Morza Śródziemnego.

Hamas zaprzeczył odpowiedzialności za ten incydent. Podobnie inne grupy oporu w Gazie, które we wspólnym oświadczeniu stwierdziły:

„Przedstawiciele ruchu oporu w Strefie Gazy pozdrawiają i dziękują egipskiemu wysiłkowi (negocjacji) dla osiągnięcia naszych narodowych celów i odrzucają wszelkie nieodpowiedzialne próby pokrzyżowania tych wysiłków – w tym rakiet wystrzelonych zeszłej nocy.
Ruch opór nie kryje się za zasłoną. Zawsze jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za nasze działania. Ale tych rakiet nie wystrzeliliśmy .”

Rzecznik krajowych komitetów ruchu oporu w Gazie powiedział, że Izrael „wymyśla wymówki, by zaatakować i zbombardować Gazę. Ruch oporu zawsze będzie gotowy do odwetu (przeciw) jakiejkolwiek izraelskiej ofensywie.”

Hamas i Islamski Dżihad wydały podobne oświadczenia, mówiąc, że rakiety wystrzeliwane w nocy z Gazy mają na celu sabotaż konstruktywnych rozmów.

Hamas i grupy oporu nie wystrzeliły rakiet na Izrael od czasu pokojowych demonstracji Wielkiego Marszu Powrotu, które rozpoczęły się 30 marca.

Izrael obciąża Hamas odpowiedzialnością za wszystko, co dzieje się na terenie Strefy Gazy, a światowa społeczność nie potępia niedopuszczalnych działań Izraela.

W odpowiedzi na nocny incydent, izraelskie siły zbrojne (IDF) zbombardowały wiele cywilnych dzielnic Gazy, jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna i 14 rannych Palestyńczyków, w tym sześcioro dzieci.

Ministerstwo zdrowia Gazy oświadczyłoło, że 27-letni Saddam Abu Shallash zmarł we wtorek po ciężkim zranieniu przez izraelski ostrzał.

W poniedziałek siły izraelskie zastrzeliły ostrą amunicją 32 Palestyńczyków protestujących przeciwko blokadom, dziesiątki innych ostrzelano toksycznym gazem łzawiącym, dwóch protestujących zastrzelono we wtorek.

Reżim Netanjahu zamknął wszystkie punkty kontroli granicznej, a także ograniczył obszary połowowe. Kilka dni temu transport paliwa przekazanego dla Strefy Gazy w ramach pomocy humanitarnej przez Katar został zablokowany.

Hamas jest fałszywie oskarżany o izraelski, sponsorowany przez państwo, terroryzm, reżim Netanjahu jest całkowicie odpowiedzialny za przemoc w Gazie.

Gazeta Haaretz skłamała twierdząc, że rakieta z Gazy „uderzyła w dom w południowym izraelskim mieście Be’er Sheva we wczesnych godzinach rannych w środę, uszkadzając go mocno”. Rakieta wylądowała nieszkodliwie w pobliżu domu, nie powodując uszkodzeń ani obrażeń.

We wtorek izraelski minister obrony Avigdor Lieberman zasugerował, że Izrael może przeprowadzić kolejną wojnę w Gazie. Stwierdził, że rząd Netanjahu powinien rozprawić się z Hamasem w sposób militarny „nawet za cenę przeprowadzenia operacji na szeroką skalę”. Dodal: „Moja opinia jest bardzo jasna. Musimy zadać silny cios Hamasowi. To jedyny sposób, aby obniżyć poziom przemocy do zera lub blisko zera. „

Izrael inicjuje wszelką przemoc, terroryzując Palestyńczyków w Terytoriach Okupowanych. Nie ma w tym żadnej dwuznaczności.

Izraelski gabinet bezpieczeństwa spotyka się w środę, zgodnie z oświadczeniem biura Netanjahu.

Członek gabinetu ds. Bezpieczeństwa, Yuval Steinitz, powiedział: „musimy agresywnie zareagować siłą na uderzenie rakietowe w Beersheba, ale istnieje różnica między tym i pełną kampanią w Gazie”, dodając: „Jeśli pójdziemy na wojnę w Stefie Gazy, nazwiemy to „wojną Abbasa „, ponieważ jest on architektem tego wybuchu.”

Izrael jest „architektem” i sprawcą przemocy w okupowanej Palestynie – bezbronni Palestyńczycy są zawsze obwiniani za jego wysokie zbrodnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.