Nasz sejm jest zdominowany przez socjalistów. Nie ma w nim ani jednego ugrupowania prawicowego!

Teoretycznie, tak, ale teoria, tak jak za komunizmu, jest tylko bajką dla dzieci. W praktyce liczy się to co się naprawdę wokół nas dzieje. Już polemizowałem z Michalkiewiczem na temat jego „prawicowego skrzywienia”, więc powtórzę tu tylko główne punkty:

  1. Mechanizmy rynkowe oparte na kapitalistycznym prawie podaży i popytu działają prawidłowo tylko wtedy gdy na rynku istnieje konkurencja. Natomiast konkurencji nie ma w warunkach monopolizacji rynku – i tak właśnie jest dziś na Zachodzie. Stąd galopujące, przez nikogo nie kontrolowane ceny, stąd drukowanie pieniędzy bez pokrycia i utrata przez pieniądz wartości (czyli tzw. inflacja), stąd powstanie i funkcjonowanie karteli bankowo-państwowych. Więcej na ten temat TUTAJ.
  2. Podatek progresywny. Na ten temat moją polemikę z poglądami p. Michalkiewicza zamieściłem TUTAJ i tam możecie ją Państwo znaleźć.
  3. Natomiast wiedzę historyczną p. Michalkiewicza i jego rozeznanie w obecnej sytuacji politycznej uważam za imponujące i bardzo pouczające.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.