Stanisław Michalkiewicz przegrał proces! Wraca sprawa zbiórki na wykup mieszkania!

Ogólna atmosfera w kraju nie sprzyja żadnym tego typu oskarżeniom. Żyjemy w społeczeństwie podzielonym i skłóconym, w którym obie strony konfliktu obrzucają się mięsem i „hejterskimi” komentarzami, często na podstawie kłamstw i fałszywych świadectw. Winni temu są politycy, którzy taki podział pilotowali po to aby na nim zbić kapitał polityczny. To tu zaczęła się moda na rzucanie nieudowodnionych, opartych na emocjach oskarżeń. Przypomnijmy – przykład idzie z góry: https://www.youtube.com/watch?v=2szrjM3aSyI .

Druga strona wcale nie jest lepsza. Pamiętamy kampanię nienawiści rozpętaną pod adresem ks. Henryka Jankowskiego, na podstawie nieudowodnionych pomówień, które pojawiły się w okresie kampanii wyborczej do PE i zaraz potem znikły. Ta oszczercza akcja też miała aspekt polityczny. W jej rezultacie usunięto w Gdańsku pomnik symbolu polskości Gdańska – i była to pierwsza znacząca decyzja popieranej przez Koalicję Obywatelską pani Dulkiewicz. Więcej tutaj: https://regionpojezierze.com/2019/03/05/na-obecnym-etapie-ksiadz-jankowski-powinien-byc-uwazany-za-niewinnego/

Wspomniał pan o tym, że organizatorzy Marszu Niepodległości i innych organizacji narodowych są publicznie nazywani „naziolami” i faszystami – zupełnie bezpodstawnie, tylko dlatego, że niosą nieszkodliwe race, które produkuja czerwone światło. Tak naprawdę, tylko dlatego, że są polityczną konkurencją do żłobu i nie są folksdojczami. Przy tym, tysiące osób, spokojnie maszerujących z biało-czerwonymi flagami, są przemilczane i ignorowane – tak jakby ich nie było.

Wystarczy wejść na grupy internetowe środowiska związanego z Koalicją – zwłaszcza te bliskie KODerom, gdzie jest wielu działaczy z jednej mniejszości etnicznej. Pamiętamy jak ci ludzie uczestniczyli publicznie w kampanii oszczerstw na Polskę i Polaków, oskarżjąc nas o zbrodnię Holokaustu. Widzimy jaką propagandę to środowisko i ta mniejszość etniczna rozsiewa za granicą – po to aby zniszczyć dobre imię Polski, oskarzyć nas o anty-semityzm i wesprzeć w ten sposób nielegalne roszczenia żydowskie. Arogancki i obraźliwy język, stopień chamstwa i prymitywnego „hejterstwa” w niektórych z tych grup jest szokujący.

Ta atmosfera i ten styl udzielają się ludziom mniej zorientowanym, mniej zdolnym do rzeczowej analizy sytuacji, niezdolnym do zrozumienia gry jaka się tu rozgrywa, ludzi mniej inteligentnych, których reakcja, z braku doświadczenia i wiedzy, opiera się na negatywnych emocjach. Oto jeden taki przykład w tej konktretnej sprawie: https://www.facebook.com/jakub.zulczyk/photos/a.383714698384799/2532391490183765/ . Kłamstwo – Michalkiewicz nie nazwał tej osoby „ku*wą”. A to, że wiele pań za znacznie mniejsze pieniądze spódniczki podciąga to akurat prawda – mogę podać adresy internetowe do odpowiednich stron, gdzie możecie sami się o tym przekonać.

Te hejterskie treści podchwytują i powtarzają jak owieczki ludzie, którzy sami nie byli zawsze święci i mają też swoje grzeszki na sumieniu. Widziałem dziś takie dwa przypadki „świętego oburzenia” w wykonaniu pań, które znam od bardzo dawna i wiem czego mogłyby się wstydzić. A dziś huzia na Józia bo jest okazja komuś innemu dokopać. Taka Polska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.