„Każda siła, która zagraża rosyjskim jednostkom militarnym w Syrii ma być natychmiast zniszczona” – Putin

PutinDziś prezydent Putin wydał rozkaz rosyjskiemu ministrowi obrony, aby każda siła, która zagrozi rosyjskim jednostkom militarnym w Syrii była natychmiast zniszczona.

Dla Waszej informacji, w tej chwili w Syrii, oprócz armii syryjskiej i terroristów, operują wojska Rosji, Iranu, Hezbollah, a ostatnio wysłano do Syrii i do Iraku również jednostki amerykańskie, francuskie, tureckie i niemieckie. Jednak już po krótkim czasie okazało się, że z terrorystami walczą na prawdę tylko Syryjczycy, Rosjanie, Irańczycy i Hezbollah. Amerykańskie lotnictwo, zamiast zwalczać ISIL (Daesh), ostatnio zbombardowało pozycje wojsk syryjskich walczących z Daesh. Turcy bombardują pozycje Kurdów, którzy również walczą przeciwko Daesh. Turcja jawnie popiera terrorystów i ochrania ich pozycje wzdłuż granicy z Syrią. W jednej z takich akcji Turcja zestrzeliła rosyjski bombowiec SU-24 atakujący terrorystów po syryjskiej stronie granicy:

Russian_chart_of_Su-24_shootdown_by_Turkey_in_English
Kliknij w mapę aby ją powiększyć

Staje się jasno, że sytuacja dojrzewa do większego konfliktu, czego niniejsze oświadczenie Putina jest najlepszym dowodem. Jest ono również ostrzeżeniem dla Turcji i dla NATO.

Źródła:

Po oczywistej prowokacji ze strony Turcji i zestrzeleniu rosyjskiego bombowca Su-24 nad terytorium Syrii, Ameryka, Turcja i niektóre kraje NATO przygotowują militarną operację w Syrii aby zniweczyć rosyjskie wysiłki zniszczenia różnych grup terrorystycznych, które usiłują usunąć obecny rząd Syrii i zastąpić go wasalami USA.

Po prowokacji tureckiej, należy się także obawiać, że rządy mniejszych krajów NATO poczują się bezpieczne w atakowaniu Rosji i będą usiłowały się „wykazać”, aby zdobyć poparcie swoich rozhisteryzowanych i okłamywanych społeczeństw.

Rosja nie będzie chciała podjąć rzuconej jej rękawicy, ale może zostać do tego zmuszona przez militarne akcje krajów NATO. Putin już ostrzegł NATO, że nie wyklucza pierwszego uderzenia, a ostatnio dał do zrozumienia, że nie wyklucza również użycia broni nuklearnej. Wczoraj, wydał rozkaz rosyjskiemu ministrowi obrony, że każda siła zagrażająca rosyjskim wojskom w Syrii ma być natychmiast zniszczona.

Źródło:

Przypomnijmy tu, że jedynie rosyjskie siły zbrojne znajdują się na terytorium Syrii legalnie, jako że Rosja została poproszona przez rząd Syrii o pomoc w zwalczaniu terrorystów Daesh. Wszystkie inne wojska, włączając w to USA, Niemcy, Francję i W. Brytanię wysyłają swoje wojska do Syrii nielegalnie, ponieważ nie posiadają upoważnienia rządu Syrii. Ich obecność i aktywność stanowią naruszenie prawa międzynarodowego i równają się z aktem wypowiedzenia wojny. Są zatem agresją i stanowią, według Zasad Norymberskich, zbrodnię przeciwko pokojowemu współistnieniu i zbrodnię wojenną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s