Tajny projekt utworzenia pseudo- Kurdystanu

syriamap2

Niezwykle ciekawy artyluł opublikowano ostatnio we francuskim wydawnictwie opozycyjnym Voltaire Network. Jego autor, Thierry Meyssan, ujawnia spisek niektórych państw NATO i Izraela, oparty na tajnych uzgodnieniach, aby na znacznej części terytorium Syrii i Iraku stworzyć nowe państwo Kurdystan i przesiedlić do niego Kurdów dotychczas zamieszkujących swoje tradycyjne tereny w Turcji, Iraku i Iranie.

Takie rozwiązanie byłoby zgodne z życzeniami Turcji, która od dawna zwalcza niepodległościowe wysiłki Kurdów na swoim terenie. Wymaga to jednak oczyszczenia przyszłego Kurdystanu z jego orginalnej ludności arabskiej, w tym z syryjskich Chrześcian. Również wymaga to wyparcia z tych terenów terrorystów Daesh / ISIL i umieszczenia ich w irackiej prowincji Anbar, skąd będą mogli kontynuować destabilizację Syrii, czego celem jest popierana przez Zachód zmiana reżimu w tym kraju. Docelowo, ma być tam utworzone nowe państwo Sunnistan. Zarówno Kurdystan jak i Sunnistan mają zajmować terytorium po obu stronach granicy iracko-syryjskiej.

Niedawne włącznie się państw NATO do wojny na terytorium Syrii i Iraku ma właśnie taki cel. Nastąpiło ono w odpowiedzi na inicjatywę Rosji, której lotnictwo już zwalcza terrorystów ISIL w Syrii i wspiera kampanię lądową armii syryjskiej. Rosja została do tego upoważniona przez legalny rząd Syrii. Francja, W.Brytania, i USA deklarują, że wysyłają swoje wojska, aby zwalczać terrorystów, ale w rzeczywistości ich prawdziwy cel jest inny. Rząd syryjski niedawno wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że lotnictwo amerykańskie bombarduje pozycje armii syryjskiej, zamiast bombardować pozycje terrorystów. Rząd Iraku żąda wycofania oddziałów tureckich ze swojego terytorium.

Rząd francuski i brytyjski zdołały przekonać swoje parlamenty, że niedawna Rezolucja 2249 ONZ (zaproponowana i przepchnięta przez Francję, Wielką Brytanię i Izrael), upoważnia je do zbrojnej interwencji w Syrii, choć rezolucja ta jedynie mówi o zwiększeniu już istniejących, a nie nowych, wysiłków w tym kierunku. Rezolucja ta zaleca również działania zgodne z zasadami prawa międzynarodowego, czyli z upoważnienia legalnego rządu Syrii. Także wzywa ona państwa członkowskie do przestrzegania i wprowadzenia w życie wcześniejszych rezolucji ONZ: 1267 (1999), 1368 (2001), 1373 (2001), 1618 (2005), 1624 (2005), 2083 (2012), 2129 (2013), 2133 (2014), 2161 (2014), 2170 (2014), 2178 (2014), 2195 (2014), 2199 (2015), 2214 (2015). Jednocześnie, wzywa ona państwa członkowskie do przestrzegania praw człowieka i obywatela oraz zasad międzynarodowego prawa humanitarnego podczas działań wojennych.

Zarówno Francja jaki i Wielka Brytania udają, że mają prawo do obrony, choć ISIL został założony w Iraku i nie ma żadnych dowodów na to, że akcje terrorystyczne we Francji i W. Brytanii były przygotowane w Syrii. Ponadto, obie te akcje terrorystyczne nosiły znamiona operacji false flag, co nie jest wykluczone biorąc pod uwagę dotychczasowe kłamstwa i oszustwa państw NATO, których celem jest zmiana reżimu w Syrii.

Podczas gdy lotnictwo rosyjskie wspiera ofensywę lądową armii syryjskiej, lotnictwo państw NATO wspiera lądowe działania tzw. Wolnej Armii Syrii (zorganizowanej przez Al-Kaidę w Libii), milicji turkmeńskich (wspieranych przez Turcję) i oddziałów kurdyjskich (wspieranych przez Izrael i Regionalny Rząd Kurdyjski w Iraku). Jest także jasne, że USA i ich sojusznicy rekrutują, finansuję, uzbrajają i trenują terroristów działających w Syrii i w Iraku. Korporacje tureckie, (za wiedzą i przy poparciu rządu Turcji) finansują terrorystów ISIL pomagając im sprzedać skradzioną w Syrii ropę naftową. Rosyjski bombowiec atakujący konwoje ciężarówek-tankowców ISIL, został niedawno zestrzelony po syryjskiej stronie granicy przez turecke lotnictwo wojskowe.

Jak z tego widać, siły rosyjsko-syryjskie i siły nowej koalicji NATO operujące na terenie Syrii mają cele przeciwne i wzajemnie się wykluczające. Stwarza to bardzo groźną sytuację i zwiększa niebezpieczeństwo bezpośredniej konfrontacji zbrojnej między Rosją i NATO.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s