Rozmowy niedokończone: Bezpieczeństwo Polaków cz. 1

Wywiad posła i wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zieliskiego dla Telewizji „Trwam”:

(Źródło)

Jarosław Zieliński jest posłem z województwa podlaskiego, pochodzi z Suwałk, czyli z byłego Regionu Pojezierze „Solidarności”, gdzie podczas stanu wojennego organizował kolportaż tzw. „bibuły” oraz inne akcje patriotyczne – i nie dał się odkryć ani złapać ówczesnej Służbie Bezpieczeństwa. Witam Jarku na łamach Regionu Pojezierze.

Mój komentarz:

Dyskusja narodowa w Poslce zaczyna osiągać bardzo ważny punkt na tle podobnych zmian w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Powiedziałbym, że jest to długo oczekiwany moment historyczny. Chodzi tu mianowicie o nasze położenie geograficzne, nasze członkostwo w NATO i nasze stosunki z sąsiadami na zachodzie i na wschodzie.

Pan minister Zieliński wydaje się widzieć przyjaciół na zachodzie i wrogów na wschodzie. Chciałby aby Polska armia była silna, liczna i dobrze uzbrojona. Jednocześnie, w wywiadzie dla Radia Maryja potwierdził, że “Bieda jest, pracy brakuje”, itd.

Nowoczesne uzbrojenie polskiej armii będzie bardzo kosztowne i w chwili obecnej, ponieważ “bieda jest”, Polski na taki wydatek samodzielnie nie stać. Możemy liczyć na fundusze z NATO i na pomoc materialną z USA, ale takie rozwiązania zwykle oznaczaję nowe długi i nowe zależności polityczne. Bardziej prawdopodobne jest “zaproszenie” jednostek armii USA do Polski, ale to oznacza zależność polityczną od Stanów, dodatkowe koszty, i zciągnięcie na Polskę celownika rosyjskiego.

Również nie jest uzasadnione kochanie się z Niemcami, podczas gdy antagonizujemy i uważamy za wroga Rosję. Tak, Niemcy po II Wojnie Światowej się zmieniły, ale i Rosja, po upadku ZSRR się także zmieniła. Wysiłki Stanów Zjednoczonych aby wbić klin między Europę i Rosję nie słuzą interesom Polski ani interesom Europy. Polska jest na pierwszej linii ognia.

Obserwując politykę zagraniczną USA i Rosji w ciągu ostatnich 15 lat, trzeba widzieć, że to Stany Zjednoczone prowadzą nielegalne wojny zaborcze pod fałszywym pozorem zwalczania wyprodukowanego przez siebie terroryzmu, że to Stany łamią prawo międzynarodowe i dopuszczają się łamania Zasad Norymberskich. Rosja natomiast prowadzi dyplomację pokojową i bardzo wyważoną politykę zagraniczną. To Stany Zjednoczone i ich sojusznicy popierają, finansują, zbroją i trenują terrorystów, Rosja z nimi walczy.

Na temat Ukrainy pisałem wcześniej tutaj.

Tak naprawdę w interesie Polski leży nie drażnienie Rosji. Bez względu na to jak się uzbroimy i ile jednostek przesuniemy na wschód, konfrontacji z Rosją nie wygramy. Jest bardzo prawdopodobne, że te osoby w rządzie, które “uprawiają” prowokacyjną politykę wobec Rosji, służą interesom amerykańskim, a nie interesom polskim. A jak możemy liczyć na sojuszników, już nas nauczyła historia II Wojny Światowej. Stany Zjednoczone mają długą historię zdradzania swoich przyjaciół, po ich wcześniejszym wykorzystaniu. Poza tym, cała polityka zagraniczna USA w ostatnich latach opiera się na udowodnionych kłamstwach i manipulowaniu tak zwanych sojuszników.

W 1990 roku Amerykanie zobowiązali się Gorbaczewowi, że „NATO nie posunie się ani jeden cal na wschód”, jeśli ZSRR wyrazi zgodę na zjednoczenie Niemiec i na swobody polityczne w krajach Europy wschodniej. NATO tą obietnicę złamało. Rosja ma prawo czuć się oszukana i zagrożona. W tej sytuacji zgoda na rozmieszczenie w Polsce baz i rakiet amerykańskich na pewno Polsce nie pomaga. A jeśli liczymy na to, że obecność baz amerykańskich w Polsce powstrzyma Rosję, gdy poczuje, że jej bezpieczeństwo jest zagrożone, to tylko pomagamy w wywołaniu Trzeciej Wojny Światowej. W przypadku wojny z NATO (28 przeciw 1) Rosja nie będzie prowadziła wojny konwencjonalnej, a to oznacza, że Polska zostanie przez obie strony użyta jako bariera nuklearna. Takie plany amerykańska armia już miała podczas konfliktu berlińskiego.

I jeszcze jedno: – Zdaję sobie sprawę, że ktoś może mnie pomówić o rozsiewanie paniki. I tak i nie. Ja na te sprawy patrzę z perspektywy Zachodu już od 32 lat i widzę dobrze jak nieuczciwa jest polityka zagraniczna państw zachodnich. Moją motywacją jest odpowiedzialność za Polskę i Polaków. Jak każdy z Was, mam w Polsce rodzinę i chcę dla nich jak najlepiej. Ten wątek także należy do tematu „Bezpieczeństwo Polaków”, może bardziej niż co innego.

Być może właśnie teraz, na tle ostatnich konfliktów z UE, Polska ma szansę przeskoczyć na bardziej neutralną i otwartą politykę zagraniczną i tym samym przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa Europy jak i swojego własnego. Czego wszystkim i sobie serdecznie życzę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s