W odpowiedzi na post Jarosława Zielińskiego

culture_1Przyjacielu, Kiedy po grudniu 1970 roku i po usunięciu Gomółki Gierek doszedł do władzy, wszyscy w Polsce odetchnęli z ulgą i czuli, że nastąpiła „odwilż”. Wielu późniejszych opozycjonistów krzyczało wtedy „pomożemy”. Wielu pracowało w milicji, w wywiadzie i w kontrwywiadzie dla Ojczyzny, jaka była, bo innej nie było, a nie dla „komuny” lub dla Sowietów. Członkowie mojej rodziny służyli w Wojsku Polskim przed wojną i po wojnie z patriotyzmu, a nie jako zdrajcy narodu. Czy dziś w Polsce nie ma policji, służb tajnych, wojska, wywiadu i kontrwywiadu? Sam najlepiej o tym wiesz i wiesz dobrze, że niemożliwe byłoby utrzymanie bezpieczeństwa państwa i obywateli bez ofiarnej pracy tych ludzi.

Twierdzenie, że istnieje „potrzeba dotarcia do prawdy o współpracownikach aparatu władzy PRL i jej upublicznienia, co umożliwiłoby opinii publicznej zapoznanie się z ich niechlubnym dorobkiem” jest demagogią wyrastającą z politycznych motywów. Ludzi trzeba sądzić po ich uczynkach, a nie po ich funkcjach. Rzucając takie oskarżenia nie wolno generalizować. Przecież i Jacek Kuroń w pewnym okresie swojego życia współpracował z aparatem władzy PRL, zakładając i prowadząc tzw. czerwone harcerstwo. Czy minister przemysłu ciężkiego lub minister zdrowia i opieki społecznej nie pracowali dla władz PRL-u?

Brat mojej babki brał udział w powstaniu 1907 roku (Warszawa) i w Rewolucji Październikowej w 1917 roku (Moskwa), ponieważ w tym czasie była to walka z carskim zaborcą, która zaowocowała odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Historia spłatała mu figla bo w wyniku rewolucji powstał Związek Radziecki, ale czy można jego ówczesną postawę potępiać?

Dzieje ludzi i historia narodu są pełne niespodzianek. Przede wszystkim trzeba być człowiekiem, w każdej sytuacji i na każdym stanowisku. Nie wolno publicznie szkalować ludzi nie znając ich motywów i nie dając im możliwości publicznej obrony. Taka polityka wygląda na celowe skłócanie narodu – czy to jest celem pewnych „ziomków” w PiS-sie, tych samych „ziomków”, którzy wpychają Polskę w konflikt z Rosją?

Propagując politykę potępiania wszystkich dajesz zły sygnał. To jest podejście ekstremistyczne i pachnie ono totalitaryzmem. Polacy mogą się teraz zastanawiać kto będzie następny na tej liście, może ci co się nie zgadzają z PiS-em? Czy będą oni nazwani „ideologicznymi sabotażystami”? – (ten termin przypomina mi „działanie na szkodę ustroju i szkalowanie dobrego imienia jedynie słusznej partii”.) A może ci co korzystają z demokratycznego prawa posiadania innej wizji Ojczyzny? Albo ci, którzy wolą pokojową dyplomację z Rosją od wysługiwania się awanturniczej i imperialnej polityce USA? Może to właśnie tych Polaków, którzy dziś popierają łamanie prawa międzynarodowego, hipokryzję, kryminalne wojny olejowe USA, terrorystów destabilizujących Syrię, neo-Nazistów ukraińskich i prowokowanie wojny z Rosją należałoby potępić?

Mam wrażenie, że PiS stara się usilnie stwarzać „wrogów wewnętrznych” i różne „zagrożenia zewnętrzne” aby wzmocnić poparcie dla partii wśród wyborców. To jest stara i dobrze znana taktyka niekompetentnych rządów, które nie mają argumentów merytorycznych dla poparcia własnej polityki, (lub nie mają własnego pozytywnego programu), i dlatego skupiają się na straszeniu Babą Jagą, polowaniu na czarownice, rozliczeniach, zmianach legislacyjnych i personalnych oraz na formie, a nie na treści rządzenia. To nie jest rządzenie, to jest okopywanie się.

Oczywiście, ci co torturowali, zabijali i prześladowali polskich patriotów po Drugiej Wojnie Światowej zasługują na potępienie. Ale tylko oni. Może Ci podesłać trochę nazwisk, takich jak Berman, Minc, i inni?

Proponuję także demaskowanie tych co przechwycili „Solidarność” i opanowali państwo polskie w 1989 roku, tych co sprzedali Polską gospodarkę i suwerenność, tych co dziś służą interesom obcych państw i zachodnich ośrodków finansowych. Proponuję demaskowanie piątej kolumny, która miała i nadal ma się jednakowo dobrze pod rządami komuny, PO i PiS-u.

W każdym społeczeństwie można znaleźć prymitywną zajadłość, bigoterię i fanatyzm. W każdym można znaleźć grupy takie jak ta z Augustowa lub ta z Olecka, która przysłała Ci „dyplom” i podziękowanie za odmowę schronienia dla uchodźców syryjskich, którzy uciekli przed mordowaniem i prześladowaniami Chrześcian, przed terrorystami popieranymi przez naszych „sojuszników”.

Ostrzegam, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za czyny popełnione w przeszłości, gdy nie były one nielegalne, jest nie tylko nielegalne, ale jest również niemoralne.

Przestańcie tworzyć precedensy, które w przyszłości mogą być użyte do „rozliczenia” PiS-u. I przestańcie skłócać naród. Nie chcemy takiej Polski, gryzącej się, niesolidarnej, nietolerancyjnej i totalitarnej.

Pozdrawiam oraz życzę wysokiego i godnego miejsca w historii.

—–

Przedmiotowe posty Jarosława Zielińskiego są opublikowane tutaj:
https://www.facebook.com/ZielinskiJaro/posts/1680564645537178 i tutaj:
http://jaroslawzielinski.pl/index.php?id=4&zoom=1239

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s