Oficjalny list do Facebooka

Kilka dni temu Facebook dał mi 7-dniowy urlop wypoczynkowy:

…za opublikowanie następującego komentarza pod tym artykułem „Sputnika” –https://pl.sputniknews.com/swiat/201801157113228-sputnik-ukraina-krym-poroszenko-hymn:

Ten Chazar udający Ukraińca chce decydować o terytorium Rosji? Krym i Ukraina może kiedyś były częścią Imperium Chazarskiego, ale te czasy już dawno minęły. Chazarzy niech wracają do Turcji, tam ich miejsce. Polscy Chazarzy też. Nowy film: https://mideastconflict.files.wordpress.com/2015/02/cossack-uprising-20141.jpg

Urlop się przyda, bo mam wiele innych zainteresowań, natomiast od tej decyzji, zgodnie z instrukcją, odwołałem się, wysyłając do Facebooka następujące „wyjaśnienie”:

Treść listu do Facebooka:

W moim komentarzu na stronie Sputnika.pl (a nie na stronie Facebooka), odniosłem się do etnicznego pochodzenia prezydenta Ukrainy Poroszenki. Te uwagi były zgodne z faktami. Media światowe szeroko donosiły, że Poroszenko, Jaceniuk i Tymoszenko są Żydami. Nie widzę w stwierdzeniu tego faktu nic niewłaściwego, tym bardziej, że chazarskie etniczne pochodzenie zwykle daje się rozpoznać „gołym okiem”. Ja np. nie obrażam się gdy ktoś mnie nazwie „Słowianin”, „Polak”, „Europejczyk”, „biały”, lub powie, że mam aryjski typ urody lub kaukaskie cechy etniczne. itp., bo po pierwsze – to prawda, a po drugie – nie mam nic do ukrycia w sensie konspiracji z moimi współziomkami. Nie zmieniam też swojego rodowego nazwiska aby ukryć moją etniczną polskość, choć od 34 lat żyję na Zachodzie.

Historię tzw. Imperium Chazarskiego znam dobrze z oficjalnych i wiarygodnych źródeł angielsko-języcznych. Chazarzy to lud historycznie i etnicznie Turecki, który przyjął Judaizm w X wieku n.e. Po najeździe i aneksji ich imperium przez Tatarów, Chazarzy masowo wyemigrowali do Europy i później do innych krajów zachodnich, gdzie utworzyli diasporę zwaną „Ashkenazi”. Dziś stanowią oni ok 90% tzw. Żydów żyjących w krajach zachodnich i w Europie wschodniej, a także większość obywateli państwa Izrael. To są fakty historyczne, które można łatwo zweryfikować.

Ojciec Poroshenki Alexei Waltzman był Żydem z regionu Odessy. W 1956 roku przyjął on nazwisko swojej żony, Yevgenii Poroshenko. Rodzice Jaceniuka byli ukraińskimi Żydami, profesorami na Uniwersytecie w Czerniowcach. Cały czas mówię tu o ich pochodzeniu etnicznym, a nie o ich obecnej religii i obywatelstwie.

Obaj, Poroszenko i Jaceniuk, byli wprowadzeni na ich pozycje na Ukrainie przez Wiktorię Nuland (podsekretarza stanu w Departamencie Stanu USA). Znane i publikowane było nagranie jej przemówienia do przedstawicieli amerykańskiego Kongresu Ukraińców, w którym jednoznacznie przyznała, że USA finansowały rozwój sytuacji, która doprowadziła do kijowskiego Majdanu i do niekonstytucyjnego przewrotu na Ukrainie. Znane i publikowane w mediach były też nagrania jej rozmów telefonicznych, w których wyznaczyła ona, w imieniu USA, kto ma być premierem Ukrainy („Jatz”) , a obiekcje Europy opatrzyła stwierdzeniem „Fuck European Union” – („Pierdolić Unię Europejską”). To też są fakty.

Należy tu dodać, że Wiktoria Nuland i jej mąż Robert Kagan, od lat identyfikują się i współpracują z amerykańskimi neokonami i ich odszczepem, tzw. „liberalnymi interwencjonistami”, którzy otwarcie popierali wojny USA na Bliskim Wschodzie i niekonstytucyjny przewrót na Ukrainie.  Tak się składa, że Robert Kagan i jego żona Wiktoria Nuland także swą Żydami Ashkenazi, czyli potomkami Chazarów. To także są fakty, które można łatwo zweryfikować. Ponadto, słowo „Kagan” w języku Chazarów było oficjalnym tytułem władcy Imperium Chazarskiego. Może więc (choć nie musi) to świadczyć o tym, że wśród przodków Roberta Kagana, którzy przybrali to nazwisko, żywe były tradycje wywodzące się z Imperium Chazarów.

(Kliknij w zdjęcie aby je powiększyć)

Załączony do mojego komentarze powyższy obrazek był zatem zgodny z faktami. Być może ujawnianie tych faktów jest „niewygodne” dla niektórych, zwłaszcza jeśli istnieje konspiracja oparta na współpracy jakiejś specyficznej mniejszości etnicznej, ale po to mamy zagwarantowaną wolność wypowiedzi, aby nie tylko fakty, lecz również opinie na ich temat swobodnie wyrażać i dzielić się tym z innymi.

Mój komentarz, że Chazarzy powinni wrócić do Turcji, nawiązywał właśnie do faktu udziału tego środowiska w nielegalnym, niekonstytucyjnym i krwawym przewrocie na Ukrainie, a także w nawoływaniu do wojen, rebelii i rewolucji w różnych suwerennych państwach oraz do ich zwyczaju infiltrowania i przechwytywania struktur państwowych w różnych państwach, między innymi, moim zdaniem, także i w Polsce. Jest to działalność niszcząca demokrację i dlatego zasługująca na publiczne potępienie w interesie społeczeństwa.

Myślę, że zgodzicie się ze mną w opinii, iż kierownicze funkcje w każdym demokratycznym państwie powinni sprawować przedstawiciele większości obywateli tego państwa, a nie przedstawiciele jednej mniejszości etnicznej, zwłaszcza takiej, która pracuje pod dyktando i za pieniądze innego państwa. Powinno być tak jak jest w Izraelu, który mieni się być najbardziej demokratycznym państwem na Bliskim Wschodzie. W Izraelu, każdy obywatel może być wybrany do Knessetu (nawet Arab), ale tylko etniczni Żydzi mogą być mianowani na kierownicze funkcje w państwie. Dlatego Izrael sam się nazywa „Państwem żydowskim” (Jewish State).

W związku z powyższym proszę o odblokowanie mnie na Facebooku. Nie widzę jak prawdziwe fakty mogą być dla kogokolwiek obraźliwe, a jeśli są tak odbierane to nie jest to moją winą, lecz winą tych faktów, oraz dowodem na to, że komuś zależy na ich ukryciu. Również proszę o informację kto i w jakiej (konkretnie) instytucji (nazwa, adres, kontakt) podjął decyzję o zablokowaniu mnie w rezultacie powyższego komentarza. Ta informacja potrzebna mi jest do złożenia formalnego pozwu sądowego w przypadku dalszych prób uciszania przez Facebook krytyki opartej na faktach.

Z góry dziękuję za Wasz czas i pomoc w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam,

Lech Biegalski


Uzupełnienie:

Na mój list nie było żadnej reakcji ze strony Facebooka. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na moje odwołanie się. Wygląda na to, że cały proces „odwoływania się” przy pomocy TEGO formularza na stronie Facebooka:

jest farsą. Sam Facebook przyznaje: „Wprawdzie nie możemy sprawdzać poszczególnych zgłoszeń…”, co znaczy, że blokowanie następuje automatycznie w wyniku akcji czytelnika, któremu nie podobała się treść jakiegoś komentarza. Otwiera to szeroko drogę do blokowania niewygodnych komentarzy przez „czytelników” motywowanych politycznie. Ta forma blokowania odbiera także osobom zablokowanym prawo do odwołania się i do obrony przed atakami ze stony politycznych troli. Wygląda mi na to, że Facebook stał się częścią tego mechanizmu i tego obrazka.

W moim przypadku, powodem zawieszenia mnie na FB była moim zdaniem słuszna krytyka jednej mniejszości etnicznej. Zauważcie, że FB nie zawiesza ludzi za Rusofobię lub za krytykowanie religii, zwłaszcza katolickiej. Zdecydowanie, FB nie jest politycznie neutralny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s