PiS rusza z kampanią | Radio 5

Demagogia i bajki w wykonaniu Łanczkowskiego. W 1980 roku Jarosław Zieliński kończył szkołę średnią (suwalski „mechaniak”). Później studiował na wydziale filologii polskiej (polonistyki) Uniwersytetu Gdańskiego. Studia ukończył w 1986 roku. W latach 1980-81, w Suwałkach, nie brał znacznego udziału w akcjach zorganizowanych przez patriotyczną młodzież pod kierunkiem p. Aleksandra Seredyńskiego, ani wokół redakcji „Ławy”.

Proszę znaleźć Zielińskiego na tych archiwalnych zdjęciach z nielegalnej wówczas uroczystości zorganizowanej przez młodzież suwalskich szkół średnich w rocznicę odzyskania niepodległości, Suwałki, 11 listopada 1980 r. Nie ma go. Nie figuruje również w skorowidzu biogramów z tamtego okresu w Encyklopedii Solidarności.

A tu, na drugim zdjęciu, Łanczkowski, 29 maja 1981 r., dzień po mianowaniu go na kierownika Działu Informacyjno-Prasowego Regionu Pojezierze NSZZ „S”. A tu – gdzie wtedy plasował się Łanczkowski. W okresie organizowania się związku Łanczkowski nie był też członkiem Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego „S” w Suwałkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.